Bambusová masáž
Bambusová masáž

Neobvyklá bambusová masáž předčí očekávání

Bambusová masáž je žhavou novinkou ve wellness. Nejenže má skvělé uvolňující účinky, ale také napomáhá k relaxaci a zklidňuje tělo. Díky lymfatickým účinkům je bambusová masáž podobná lymfatické masáži.

Již podle názvu je jasné, že se k masáži používá bambusová dřevěná tyč. Tyč je zelené barvy a má tenké listy. Bambus je nejrychlejší rostoucí rostlina, která může dosáhnout výšky až 40 metrů. Zadržuje podzemní vodu a lépe čistí vzduch než třeba samotné stromy. Bambus roste skoro všude, vyjma Evropy a Antarktidy.

Masáž je vhodná jak pro muže, tak pro ženy. Převážně jí ocení sportovci, kterým masáž stimuluje nervová vlákna. Ženy zase ocení účinky zabraňující tvorby celulitidy a otoků. Bambusová masáž má blahodárné účinky, mezi které například patří obnovující a regenerační vlastnosti. Ovšem nesmí se zapomenout ani na to, že pomáhá léčit strie a dodává pokožce pružnost. Bambusová masáž také odstraňuje bolesti páteře a ztuhlost svalů. Při této masáži se nezapomíná ani na masáž obličeje. K masírování se používá speciální bambusový krém. Tato masáž se nedoporučuje lidem, kteří trpí křečovými žíly, mají srdeční potíže nebo ženám, které jsou těhotné. 

Mezi masážemi je mnoho zajímavých masáži, které stojí za navštívení, bambusová masáž je jednou z nich.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
radost
83%
vzrušení
58%
relaxace
100%
pro seniory
100%
pro ženy
100%
pro muže
100%
zábavnost
17%
zkušenosti
68%
nespoutanost
69%
štěstí
75%
strach
14%
náročné psychicky
12%
náročné fyzicky
0%
pro dospělé
100%

Blazi
vzrušení 68%
relaxace 100%
pro seniory 100%
pro ženy 100%
pro muže 100%
radost 91%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.