Egyptská masáž
Egyptská masáž

Historická egyptská masáž stále patří mezi nejoblíbenější

Egyptská masáž, tak jak již napovídá samotný název, pochází ze starověkého Egypta. Nejen Egypťané, ale i ostatní obyvatelé, využívali blahodárných účinků masáží. Egyptská masáž má několik podob, avšak nejčastěji se využívá masáž spojená se speciálními olejíčky z aromatických bylin. Tato masáž Vám pomůže se zbavit nejen stresu, ale také navodí úlevu a dodá energii celému Vašemu tělu. Je spojována s pyramidou v Egyptě. Tzn., že lidské tělo je přirovnáváno k pyramidě a k jejím částím. Jako hlavní centrum člověka se zde berou nervové buňky, nikoliv svalstvo.

Již ve starověkém Egyptě byli maséři velice vážení a jejich služby byly odměňovány zlatem. Věřilo se, že lidé, kteří dokážou masírovat, mají dar od Boha, a tím by se v žádném případě nemělo pohrdat.

Egyptská masáž je především zaměřována na relaxaci a uvolnění organismu za použití aromatických olejů. Především se jedná o relaxační a harmonizující proceduru, při které se stimuluje krevní oběh pomocí tahy prstů a dlaní.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
náročné psychicky
0%
pro ženy
100%
pro muže
96%
pro seniory
100%
relaxace
80%
zkušenosti
56%
sebepoznání
28%
náročné fyzicky
8%

Hynek Řezáč
pro seniory 100%
pro muže 100%
pro ženy 100%
náročné psychicky 0%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.