Masáž ajurvédská
Masáž ajurvédská

Časově náročná ajurvédská masáž

Ajurvédská masáž se od ostatních masáží liší svou délkou. Je časově náročnější než obvyklé masáže, proto je nutné si udělat dostatek volného času, abyste nebyli nijak ve spěchu. Množství spotřebovaného olejíčku se také nijak neřeší. Před začátkem masáže pošle terapeut návštěvníka do šatny, kde si odloží své oblečení. Ještě před vstupem do šatny, obdrží jednorázové oblečení, včetně pantoflí. Před masáží je také vhodné sundat šperky a jiné cennosti.

Masáž začíná jemnou masáží hlavy, vlasů a obličeje. Díky správným dotekům se Vaše pleť rozjasní, zbaví vrásek a oddálí jejich tvorbu. Pleť bude rozzářenější a uvolněnější. Masáž vlasů povzbudí jejich růst a vitalitu. Po této masáži se na vyzvání terapeuta masírovaný přesune na jiné lůžko, kde začne samotná masáž těla. Masáž začíná jednoduchými a příjemnými doteky maséra. Postupuje se od ramen, přes tělo až k patám. Typ olejíčku, který je při masáži používán, je vybrán individuálně po předchozím pohovoru. Typ olejíčku záleží na zdravotních potížích masírovaného.

Při ajurvédské masáži také můžete zvolit hned dva masérky najednou. Nemusíte tak čekat, až masér skončí s jednou stranou. Masírování probíhá synchronizovaně. Po masáži Vás masér zavede do minisauny s vůní bylinek. Pára z bylinek prohřeje tělo a dopomůže k rychlejšímu vstřebání oleje do kůže. Celá tato masáž končí podáním pravým ajurvédského čaje a následnou sprchou.

Ajurvédská masáž patří do skupiny masáží pro náročné. Pokud i vy se řadíte do této skupiny, neváhejte ji vyzkoušet. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
57%
radost
81%
relaxace
91%
pro dospělé
100%
pro muže
100%
pro ženy
100%
pro seniory
100%
štěstí
67%
náročné fyzicky
3%
náročné psychicky
9%

Lumír Moravec
pro seniory 100%
pro ženy 100%
pro muže 100%
pro dospělé 100%
relaxace 100%
radost 81%
vzrušení 77%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.