Švédská masáž
Švédská masáž

Příjemná švédská masáž dostane každého

Švédská masáž byla poprvé popsána v roce 1830 švédským fyzioterapeutem jménem Per Henrik Ling, ovšem její původ je mnohem starší. V současné době švédská masáž představuje jednu ze základních masážních technik využívanou po celém světě. Jedná se o zástupce takzvaných plošných masáží, využívají se při ní tedy různé typy tření a hnětení. Prostřednictvím tohoto tření a hnětení dochází k uvolnění ducha a navození příjemného hřejivého pocitu z masáže. Výhodou masáže je, že může být aplikována na tělo jako celek, ale i na určitou jeho část, kde velmi oblíbená je masáž šíje či obličeje.
 
Při švédské masáži se využívají nejrůznější druhy masážních olejů, které slouží k různým účelům v závislosti na tom, k čemu je primárně masáž určena. Tyto oleje zákazníkům zaručí, že příjemný pocit z masáže vydrží po delší dobu. Švédská masáž ovšem není pouze relaxační nástroj, její příznivé účinky pomáhají odstraňovat také bolesti zad či namožených svalů, dále pomáhá při nespavosti či problémech způsobených stresem. Příznivě ovlivňuje také metabolismus a krevní oběh.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
pro muže
83%
pro ženy
85%
zkušenosti
74%
relaxace
87%
náročné psychicky
13%
náročné fyzicky
12%
nadšení
86%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.