Thajská masáž
Thajská masáž

Thajské masáže - nekonečná slast

Thajská masáž má své kořeny až v severní Indii a vznikla již před 2 500 lety. Dříve byla tato metoda brána jako duchovní cvičení s léčebnými účinky. Toto cvičení bylo také spojováno s meditací. Každá takováto masáž začíná tradiční meditační modlitbou maséra. Modlitba trvá kolem jedné minuty a je důležitou součástí masáže. Napomáhá k udržení ostražitého meditačního stavu během celé práce maséra.

Hlavním jádrem thajské masáže jsou energetické linie v těle člověka, které nelze spatřit pouhým okem. Na těchto energetických linií leží akupresurní body. Pokud se správně působí na tyto body, je možné mírnit bolesti, odstraňovat blokády a léčit některá onemocnění v těle. Thajská masáž je známa svými rytmickými houpavými pohyby, protahováním a především jógovými pozicemi. Tyto pozice upravují a stimulují energetický tok v těle člověka. Thajská masáž je tvrdší než ostatní masáže, ale je velmi jemně prováděna. Thajská masáž člověka nejen posílí, ale také napomáhá k návrtu zdraví a nastolení pocitu pohody.

Trvání thajské masáže je přibližně kolem 3 hodin. Minimální délka masáže by měla být kolem 90 minut, a to proto, aby se masírovaný zcela uvolnil. Thajská masáž je určena pro všechny návštěvníky bez omezení věku. Doporučována je například při bolesti zad a svalstva, při stresu, migrénách, únavě aj. Thajská masáž není vhodná pro ženy v období těhotenství, pro lidi s křečovými žílami nebo s osteoporózou.

Při návštěvě salonu, který poskytuje thajskou masáž, dostanete volný oděv, ve kterém je masáž prováděná. Následná olejová masáž je prováděna ve spodním prádle či plavkách. Kvůli velkému protažení, se celá masáž odehrává na podložce přímo na podlaze.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
bezmocnost
18%
nespoutanost
57%
vzrušení
64%
relaxace
100%
zkušenosti
48%
pro ženy
100%
pro dospělé
91%
pro seniory
78%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.