Tibetská masáž
Tibetská masáž

Uvolňující tibetská masáž

Tibetská masáž se vyznačuje nejen klasickou relaxační masáží, ale jde především o propojení těl, duše a mysli. Jedná se o stlačování akupresurních bodů na těla doprovázené jemným protahováním svalů. Tibetská masáž je vhodná především pro lidi, kteří mají sedavé zaměstnání a bolí je záda. Také se tibetská masáž doporučuje při nespavosti, pociťování stresu a unavenosti. Tibetská masáž dokáže zmírnit nervové napětí, které pociťujete v těle z každodenního stresu a napětí.

Tibetská masáž se vyznačuje několika procedurami, které obsahuje. Jde převážně o olejovou masáž, která vám dodá energie a omladí tělo, Následuje kloubní masáž, která má zvýšit pružnost celého držení těla. Zvláštní procedurou je harmonizace energetických drah, což je masáž, při které se uvolní vaše energie a bude volně proudit tělem. Tibetská masáž pokračuje masáží hlavy a obličeje, která má za úkol navodit pocit svěžesti a pohody. Dalším bodem masáže je akupresura, což je působení tlaku na přesně dané body na těle. Akupresura pomáhá odstraňovat nerovnováhu těla. Posiluje imunitní systém a funguje i na špatnou paměť. Na závěr je baňková masáž, která odstraňuje bolesti páteře a ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňková masáž je jednou z masáží, která je doporučována i při nemoci.

Celková tibetská masáž se neprovádí, pokud má klient například horečku nebo při zvýšeném krevním tlaku. Masáž není vhodná také pro ženy v období těhotenství.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
relaxace
97%
náročné psychicky
0%
pro seniory
90%
pro ženy
100%
pro muže
100%
pro páry
100%
vzrušení
60%
nespoutanost
65%
štěstí
84%
strach
15%
adrenalin
15%
pro dospělé
100%

Smejky
náročné psychicky 0%
pro seniory 100%
pro ženy 100%
pro muže 100%
pro páry 100%
relaxace 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.